Hirsutyzm i zespół policystycznych jajników

Hirsutyzm - problem coraz większej liczby kobiet
Hirsutyzm – problem coraz większej liczby kobiet

Hirsutyzm – czyli nadmierne owłosienie u kobiet  i zespół policystycznych jajników

Duża grupa świętowała, ale niestety spora grupa Pań nie do końca może cieszyć się ze swojej kobiecości, a to za sprawą ZESPOŁU POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW (PCO). Jednym z można to nazwać „efektów ubocznych” choroby jest nadmierne owłosienie (HIRSUTYZM). Włoski są ciemne, twarde, typu męskiego – niestety pojawiają się w okolicach gdzie u kobiet nie jest pożądane: broda (twarz), przedramiona, łydki, klatka piersiowa, plecy, okolice sromu, brzuch. Dlaczego? Ponieważ wyprodukowane w nadmiernej ilości przez jajniki oraz nadnercza androgeny (hormony męskie) dostają się do krwiobiegu i reagują z receptorami skóry powodując nadmierne owłosienie skóry.

Co możesz zrobić. U moich pacjentek zmieniamy przede wszystkim dietę, wiedz, że za pomocą kilku dobrych nawyków żywieniowych, które wprowadzisz możesz poprawić swoją gospodarkę hormonalną. Stabilizuję poziom cukru we krwi, dzięki temu cała plejada hormonów ma lepszy komfort pracy. Zmniejszamy stany zapalne w organizmie, które mogą generować niepotrzebny kortyzol; bardzo fajnie sprawdza się dieta szyta na miarę czyli w oparciu o wynik z nietolerancji pokarmowej IgG lub igG/IgA oraz sprawdzamy za pomocą badania mikrobioty jelit czy czasem drożdżaki z rodzaju Candida nie uległy przerostowi. Reszty nie zdradzę, bo dieta tak naprawdę jest dobierana indywidualnie, również w zależności od wieku, towarzyszących chorób, dolegliwości, planów macierzyńskich i.t.p. Ale efekty wśród moich Pań są super 🙂

Dodatkowo usuwanie ciemnych włosków można wspomóc za pomocą depilacji laserowej, poniżej kilka słów od kosmetyczki z  http://www.uroda.krakow.pl/strefa_urody_i_relaksu.html Katarzyny Kowalówki

Jestem kosmetyczką z siedmioletnim doświadczeniem w depilacji laserowej Light Sheer w Active Woman. W tym czasie spotkam się z wieloma kobietami, które cierpią na hirsutyzm. Nadmierne owłosienie jest bardzo krępujące, a bardzo często jest największym kompleksem. Dodatkowo depilacje (golenie, wyrywanie) podrażnia skórę co potęguje i tak już złe samopoczucie klientek. Na szczęście depilacja laserowa jest bardzo pomocna przy tym problemie; ciemne i grube włoski sprawiają, że działanie lasera jest efektywniejsze niż przy słabszych, jasnych włosach.

Zabiegi wykonuje się w odstępach 4-6 tygodniowych i już po jednym zabiegu widać znaczną poprawę. Wykonujemy przynajmniej trzy zabiegi, dlatego warto już teraz zacząć zabiegi, aby zdążyć przed latem (depilowanej skóry nie można opalać).