Koktajl antysmogowy – przepis

KOKTAJL ANTYSMOGOWY – na drugie śniadanie, dlaczego nie. W sam raz na obecną sytuację, nie tylko w Krakowie, ale też na szybkie podreperowanie chorego gardła. Zawiera:

BANAN (2szt) – słodki dodatek bogaty w potas trener na wczorajszym treningu w REN centrum treningu i fizjoterapii skuteczni pozbawił mnie zasobów  trzeba je uzupełnić

Koktajl antysmogowy
Koktajl antysmogowy

CYTRYNA I POMARAŃCZA (po 1 sztuce) – bogate w witaminę C, która działa przeciwzapalnie, pomaga również naprawiać mikrourazy, które tworzą się w mięśniach podczas (nawet poprawnie) przeprowadzonego treningu. Skutecznie zmniejsza stres oksydacyjny spowodowany zanieczyszczeniami, a także sprzyja tworzeniu kolagenu. O regeneracji mięśni możesz poczytać TU


NATKA PIETRUSZKI (1 pęczek), bogata w żelazo (istotne zwłaszcza dla Pań z chorą tarczycą), wit.C i kwas foliowy, który wspomaga pracę wątroby, a jak pamiętacie z biologii to organ, który zajmuje się oczyszczaniem naszego organizmu. Zła praca wątroby, u osób, które mają jakiś cel treningowy lub chcą zredukować kilka kilogramów może te plany skutecznie zniwelować.


IMBIR – kawałek świeżo startego – również działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie; dozwolony nawet dla Pań w ciąży więc jeśli jesteście tak nieszczęśliwe, że macie nudności, to zamiast sięgać na pocieszenie po słodycze (które je tylko nasilą) sięgnij po koktajl antysmogowy.


NAPÓJ ROŚLINNY LUB WODA


Wszystkie składniki zmiksuj, weź dobrą książkę i odpocznij.

idealny po treningu, bezglutenowy, bez pszenicy, bez jaj, bez soi, bez nabiału, bez konserwantów, cukru i syropu glukozowo-fruktozowego.