Nordic Walking

Jeszcze kilka lat temu maszerując z kijkami słyszeliśmy rozbawione komentarze: „a gdzie narty macie?”, „kijki? przecież jest lato, narty pewnie w plecaku…”, „tacy młodzi, a podpierają się kijkami…”. Dziś już raczej nikogo nie dziwi widok osób, które spacerują, w ręku trzymając kijki, moda na Nordic Walking przyszła również do Polski.

Nordic Walking

Zaletą tego sportu jest to, że w zasadzie można go uprawiać wszędzie i może go uprawiać każdy niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Kijki odciążają stawy kolanowe, więc jest korzystny dla osób, które mają problem  z kolanami, osób starszych, dla których poruszanie się może sprawiać trudności,a także dla osób z nawet bardzo dużą nadwagą. Większą część pracy przejmują ramiona, poprawia się ich muskulatura i siła. Podczas uprawiania „nordicu” spalamy dużo więcej kalorii niż podczas zwykłego spaceru, a przez to, że w wysiłek jest zaangażowane jest prawie 90% mięśni. Może to być bardzo dobra alternatywa dla osób na diecie, pragnących zrzucić zbędne kilogramy, a z jakiś powodów nie chcą lub nie mogą iść np.na siłownię lub basen. Po odpowiednim przeszkoleniu taki trening możemy kontynuować samodzielnie. Dlaczego piszę o szkoleniu? – ponieważ tylko prawidłowo wykonany trening przyniesie zamierzone rezultaty (czyli np.poprawienie masy mięśniowej, zrzucenie zbędnych kilogramów), jeśli mamy coś robić to róbmy to poprawnie.

 

Dlatego dla moich klientów przygotowałam niespodziankę, kupon rabatowy na trening grupowy szkoły Centrum Nordic Walking „Leki” wspecjalnej cenie 5zł. Zajęcia odbywają się co niedzielę w Parku Jordana w Krakowie, profesjonalny trener poinstruuje Was jak używać kijków, aby trening był efektowny. Dla osób, które pokochają ten rodzaj sportu dodatkowo 5% rabatu na zakup kijków do Nordic Walking.

Po szczegółowe informacje zapraszam do gabinetu.

Kupon upoważnia do treningu grupowegologo nordic walking

Nordic Walking w specjalnej cenie 5zł www.centrumnordicwalking.pl

Zakup kijków do Nordic Walking z rabatem 5% www.sklepnordicwalking.pl