Pizza bezglutenowa

Czy ktoś z osób na diecie bezglutenowej ma ochotę na pizze? Często osobom, które dowiadują się, ze mają celiakię brakuje takich produktów, dlatego warto warto przetestować UNI MIX – mieszanka na chleb i pizze z firmy BEZGLUTEN.

pizza bezglutenowa
pizza bezglutenowa

Do jej przygotowania potrzebujecie:
500g mieszanki uni mix mieszanka na chleb i pizze
10-15 g świeżych drożdży
szczypta soli
350 ml ciepłej wody
5 łyżek oleju
Wymieszaj mąkę, sól i pokruszone drożdże. Stopniowo dodawaj wodę, na końcu dodaj olej i wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Rozwałkuj ciasto, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na ok. 30 minut. Po tym czasie na pizzy ułóż dowolne dodatki (jakie? to już zależy od Twojej fantazji, jeśli używacie wędliny dobrze żeby ona miała certyfikat przekreślonego kłosa, jeśli używasz sera to raczej tego droższego, często tańszy może zawierać dodatek glutenu, który może być używany do przygotowywania osłonki sera). Gotową pizze wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 stopni i zapiekaj ok. 25 minut.
Jeśli zapomnisz jakie składniki są potrzebne do przygotowania pizzy i jak ją zrobić, bez stresu producent o to zadbał i te informacje są umieszczone na opakowaniu. Z ciekawością przeprowadziliśmy degustacje i muszę przyznać, że jest super.
U mnie dodatki: koncentrat pomidorowy, na nim ułożyłam pomidory obrane ze skórki i pokrojone w plastry, paprykę, cebulkę, wędlinę, posypałam bazylią, słodką i ostrą papryką czerwoną, a przy końcu zapiekania posypałam serem żółtym. Przed podaniem dekorujemy szczypiorkiem. SMACZNEGO!

mieszanka na pizze i chleb
mieszanka na pizze i chleb

 

pizza z mieszanki BEZGLUTEN
pizza z mieszanki BEZGLUTEN