Regularność posiłków kluczem do sukcesu

Regularność posiłków – coś co w naszych zabieganych czasach praktycznie nie istnieje. A szkoda, bo to jest klucz do sukcesu…

pobierz bezpłatny motywator do regularnego spożywania posiłków
pobierz bezpłatny motywator do regularnego spożywania posiłków

Nadwaga u dzieci bardzo spowodowana jest tym, że jedzą za dużo, a największy wg mnie problem jest taki, że „nie mają czasu zjeść” przytłoczone dużą ilością zajęć pozalekcyjnych. Często dzieciaki jedzą DWA obiady: jeden w szkole i drugi w domu, niestety często babcie nie rozumieją, że to dla dzieciaka, który często ma małą aktywność fizyczną jest zdecydowanie za dużo! Początki pracy to ustalenie regularności posiłków: 4-5. Między posiłkami nie podjadamy, nie pijemy słodkich napojów. Dzieci dziećmi, ale u moich „dorosłych” pacjentów to też stanowi nie lada wyzwanie. Jestem nieugięta i pilnuję tego, sprawdzam. Przygotowałam dla mojej małej pacjentki obrazkowy motywator., gdzie można wpisać ustalone na pierwszej wizycie godziny. Dziecko ( i dorosły), które trzyma się zasad dosyć szybko poczuje różnice (lekkość) i przede wszystkim nie będzie chodziło głodne 3 – 4 godzinne przerwy to postawa.

regularność posiłków pdf  – pobierz bezpłatny szablon do wpisania swoich ustalonych posiłków GODZINY POSIŁKÓW PDF i w chmurkach wpisz te, które ustaliliśmy na pierwszej wizycie.