Sorgo z kurczakiem i ananasem

„Jedziecie na Ćwilin?” Dzisiejszy (no prawie poranek bo było koło 12) przerwał telefon od siostry. „Tak, tak, weź nas ze sobą!!!Jedziemy!”. Zaletą mieszkania w Krakowie jest to, że wystarczy 1-1,5 godz jazdy samochodem i już się jest na jakieś fajnej, górskiej trasie. Obiad przesunął się na szczyt w Beskidzie Wyspowym. A co u mnie w menu? Mimo diety eliminacyjnej opartej o wynik nietolerancji pokarmowej IgG (pamiętacie, że można już je zrobić u mnie w Gabinecie) wszelkie spontaniczne wypady również są możliwe, wystarczy odpowiednio wcześniej zaplanować swój posiłek. Jego przygotowanie zajmie dosłownie chwilę. Polecam Wam

sorgo z ananasem i kurczakiem
sorgo z ananasem i kurczakiem


SORGO Z KURCZAKIEM I ANANASEM
Składniki na 2 ok.porcje
100g ziaren sorgo (waga suchych ziaren)
1/2 szt. ananasa
200-300g piersi z kurczaka
2 łyżki oleju kokosowego
przyprawy: curry (lub dla osób chorych na celiakię lub na diecie eliminacyjnej opartej o wynik IgG bezpieczniejsze są tematyczne przyprawy, macie pewność, że nie ma jakiegoś dodatku, którego nie tolerujecie np. pszenica, gluten, laktoza, imbir. U mnie kurkuma, papryka słodka, papryka ostra, pieprz czarny, szczypta bazylii i soli himalajskiej)


Ugotuj sorgo (trzeba je odpowiednio wcześniej namoczyć). Kurczaka pokrój w kostkę i natrzyj przyprawami. Ananasa obierz ze skórki i pokrój w kostkę. Na patelni rozgrzej olej, dodaj mięso, podduś. dodaj ugotowane sorgo, ananasa i ewentualnie dopraw do smaku. Wymieszaj, podduś przez chwilę razem. Danie smakuje dobrze na ciepło jak i zabrane na zimno do pracy lub na wycieczkę.
Co to jest sorgo i jak je gotować przeczytajcie na :http://www.dietetykwkrakowie.pl/…/…/sorgo-proso-afrykanskie/

W drodze na Ćwilin (Beskid Wyspowy)
W drodze na Ćwilin (Beskid Wyspowy)
Widok z Ćwilina naTatry
Widok z Ćwilina na Tatry