Zmiany w gabinecie od listopada

Drodzy Pacjenci

Od 2 listopada 2021 w gabinecie dokonuję kilku zmian. Zmiany, które robimy w życiu są dobre, chociaż oczywiście nie każdemu muszą odpowiadać, ale przede wszystkim z każdą zmianą, nawet tymi, które wprowadzam musimy się dobrze. Zmiany wynikają z tego, że w naszym życiu coś się dzieje i potrzebujemy przestrzeni dla siebie, dla nowych rzeczy, które chcemy wprowadzić, ale też zauważamy, że to co do tej pory robimy nie daje efektu lub nie do końca nas to satysfakcjonuje.

Coraz częściej do mojego gabinetu trafiają osoby z wieloma problemami zdrowotnymi, choroba Hashimoto lub inna o podłożu autoimmunologicznym, niedoczynność tarczycy, SIBO lub jeszcze nie zdiagnozowane choroby jelit (a towarzyszą jej biegunki, wzdęcia, zaparcia lub dzieje się to wszystko na przemiennie), rozregulowaną gospodarką hormonalną, PCOS, insulinnnopornością, do tego depresja lub nerwica lękowa…przedstawione objawy nie dotyczą kilku osób tylko jednej. Stan zapalny żołądka to nie „tylko stan zapalny żołądka” to schorzenie pociąga za sobą wiele innych konsekwencji i nie ma diety, która wyleczy SIBO (może zmniejszy jego objawy), tutaj należy się zająć kompleksowo powrotem do zdrowia i usprawnieniem procesu trawienia, pracą z ciałem i stresem. Coraz częściej lekarze gastroenterolodzy odsyłają do mnie pacjentów po 3 razach leczenia Xifaksanem (lek stosowany przy SIBO) bez efektów tego leczenia, proszę iść do dietetyka…niech naprawi. Naprawić da się, ale tu musi być współpraca i chęć do zmian, które rozumiem, że na początku są trudne.

Jak wiecie lub nie (dla nowych pacjentów: robię kurs zawodowy zielarz, fitoterapeuta w Instytucie Zielarstwa i Terapii Naturalnych, aby bezpiecznie wdrażać terapie ziołowe, chociaż to tylko ułamek zdobytej wiedzy) moje nauki na zielarstwie i fitoterapii dobiegają końca, przynajmniej te oficjalne, bo dalsze zdobywanie wiedzy i zagłębianie pracy z ciałem przede mną, jest to temat na tyle niewyczerpany, że mam co robić na kolejne lata 🙂 Chcę zdobytą wiedzę wprowadzić bardziej kompleksowo, bardziej efektywnie.

Najważniejsze zmiany o których musicie wiedzieć, dużo większa jest w mojej gestii jako specjalisty, ale to oczywiście zostawiam sobie.

– każda konsultacja od 2.11 będzie trwała godzinę (czas do 60 min.), niezależnie od tego czy jest to pierwsza czy kolejne wizyty, chcę mieć czas, aby z wami omówić wszystkie szczegóły i mieć pewność, że je rozumiecie. Będzie więcej wolnych terminów, z uwagi na koniec moich naukowych zjazdów i zajęć terenowych

– konsultacje on–line będą się odbywały przez kamerkę (skype, Whats App), w wyjątkowych sytuacjach przez połączenie tylko telefoniczne (trudności z opanowaniem tego typu połączenia np. osoby starsze, urywająca transmisja). Chcę was widzieć podczas wizyty i na bieżąco reagować na mowę ciała; czy coś was przeraża, czy rozumiecie, czy skupiacie się na rozmowie, a nie pytacie jak wyleczyć jelita i jednocześnie nastawiacie pranie lub rozpakowujecie zakupy (przypadki z pracy w gabinecie). Na czas konsultacji zarezerwujcie sobie czas, nie ma problemu możecie leżeć lub stać wręcz do tego zachęcam, za dużo siedzimy. Do końca października ja również organizuję sobie stosowny sprzęt.

– koszt każdej konsultacji wynosi 229 zł niezależnie czy to jest pierwsza czy kolejne wizyty. Osoby wpisane do grafiku do końca października 2021 i pojedyncze na listopad oczywiście płatności dokonują w cenie z dnia zamawiania wizyty lub wykorzystują wizytę w ramach zakupionego pakietu (pamiętajcie, że jest ważny 4 mce od daty zakupu, nieliczne osoby, które go jeszcze mają do wykorzystania proszę o realizację tego okresu)

– zamiast kontaktu mailowego (sms i wszystkie możliwe komunikatory) wprowadzam dla pacjentów, którzy są aktualnie pod moją opieką, krótkie konsultacje telefoniczne poniedziałki 20.00–20:30, wtorki 8:00–9:00, czwartki 12:00–12.45. Krótkie, mam na myśli 5–7 minut. Można zadzwonić „i coś się zapytać” 🙂 Osoby nadużywające tych konsultacji będą o tym informowane lub gdy omówienie tematu wykracza za ten czas poproszę was o umówienie osobnej konsultacji. Na tę chwilę nie jestem w stanie być dla was od godziny 8-23+weekendy i odpisywać na niezliczone maile, sms, zapytania, które przychodzą każdego dnia, tym bardziej, że odpisanie to nie jest jedno zdanie, a 90% kwestii o które pytacie czy omawianie wyników badań powinna być omówiona na normalnej, płatnej wizycie. Dzwoniąc proszę się przedstawiać, ponieważ nie mam waszych nr. tel. i danych osobowych wpisanych w książkę adresową telefonu (RODO)

– jeśli zdarzy wam się napisać maila, bo zapomnicie o tej zmianie to również proszę o podpisywanie maila imieniem i nazwiskiem, mail mysia-pysia lub olo_21 🙂 naprawdę mi nic nie mówi. Oczywiście jestem człowiekiem i jeśli napiszecie to w miarę możliwości wam odpiszę lub oddzwonię w godzinach wyznaczonych bezpłatnych konsultacji. Proszę o wpisanie mojego numeru (+48 661 991 666) do telefonu, aby było wiadomo kto was ściga. Moja prawa ręka i bark po roku wytężonego notowania na zielarstwie prosi o regenerację, a jakoś muszę do emerytury dociągnąć 🙂

– wprowadzam usługę VIP to konsultacja dla osób, które nie mogą czekać na wizytę i uważają, że muszą ją odbyć w trybie natychmiastowym szczegóły

O co was jeszcze proszę

– odwołujcie swoje wizyty możliwie jak najwcześniej (dotyczy to wszystkich specjalistów do których chodzicie), a nie po SMS z przypomnieniem, jak to niejednokrotnie ma miejsce. Opłacam portal Znany Lekarz, abyście mieli możliwość umawiania samodzielnie wizyt, zmian w wizytach lub odwoływania nawet o godzinie 23,w weekendy bez konieczności kontaktu ze mną. Dostajecie 2 sms z przypomnieniem, osoby, które pamiętają o wizytach przepraszam za tę ilość, ale program wysyła je automatycznie. Odwołanie jest bezpłatne i wystarczy kliknąć w treść sms, który do was przychodzi. Prościej się nie da, a dzięki temu osoba, która czeka na termin ma możliwość z niej skorzystać. Być może i wy będziecie kiedyś w takiej sytuacji. Dla jednoosobowej działalności każda godzina nie odwołana przez pacjenta to strata, przez to musi podnieść ceny lub podjąć inne działania. Z jednej strony 2 godziny siedzenia w gabinecie i polerowania paznokci, z drugiej pretensje pacjentów, że nie ma terminów, dla mnie to też nie jest łatwe i chcę to maksymalnie ograniczyć. Pamiętajcie o tym zwłaszcza w okresie infekcyjnym, gdzie dzieciaki lub wy możecie zachorować z dnia na dzień, wtedy odwołanie w ostatniej chwili jest jak najbardziej zrozumiałe (wiedząc o tym przynajmniej wezmę książkę lub pójdę na spacer, a nie czekam 🙂 Jeśli nie chcecie, nie możecie wyjść z domu można również wcześniej umówiona wizytę w gabinecie odbyć w wersji on-line, proszę o zgłoszenie tego sms’em.

Dziękuję za przeczytanie tego wpisu i mam nadzieję do zobaczenia. Dbajcie o siebie. Monika