Sałatka z makaronem bezglutenowym

Często dylematem osób na diecie bezglutenowej jest: co by tu zjeść? Gluten „czai” się w zasadzie wszędzie…Problem pojawia się często w zakresie posiłków w pracy, stołówki pracownicze raczej odpadają, jedzenie „na wynos” – nie wiadomo czy do przygotowywania potrawy nie użyto mąki pszennej? Alternatywą dla Was są sałatki, które możecie zabrać do pracy np. z wykorzystaniem makaronu bezglutenowego. Ich przygotowanie nie zajmuje dużo czasu, a przy okazji dbacie o zdrową dietę. Wybór makaronów jest duży, część z nich znajdziecie w najnowszym katalogu firmy BEZGLUTEN, a oprócz produktów bezglutenowych, na przedostatniej stronie z moim skromnym udziałem znalazła się ściąga w jakich produktach znajduje się gluten, a które są dla Was bezpieczne. Na najbliższych wizytach bezglutenowcy otrzymają je ode mnie razem z próbką makaronu, którą możecie wykorzystać do poniższej sałatki.

SAŁATKA Z ŁOSOSIEM I MAKARONEM BEZGLUTENOWYM
makaron bezglutenowy z dodatkiem mąki gryczanej BEZGLUTEN (osoby tolerujące gluten mogą wykorzystać dowolny makaron pełnoziarnisty)
łosoś wędzony
mix sałat (u mnie rukola, lodowa)
seler naciowy
pomidor
olej lniany
pieprz czarny, bazylia, sok z cytryny

Ugotuj makaron. Pomidor, seler i łosoś pokrój na mniejsze kawałki. Sałaty porwij na mniejsze kawałki. Wymieszaj wszystkie składniki, dopraw do smaku, polej olejem lnianymmakaron bezglutenowy

sałatka z makaronem bezglutenowym

Katalog bezgluten

bezglutenowy informator