KRZEM

Wiosna kusi ciepłymi promieniami słońca. A jak kondycja Waszej skóry i włosów? Czapki, kaptury, klimatyzacja, suche powietrze na zmianę z zimnym nie sprzyjały pielęgnacji tych ważnych  zwłaszcza dla kobiet części ciała, aby podratować ich kondycję dziś na celownik  bierzemy KRZEM.

Bananowe ciasto z kaszy jaglanej z ananasem

Jest on niezbędny do syntezy kolagenu, który jest podstawowym białkiem tkanki łącznej organizmu, a więc od jego prawidłowej zawartości w organizmie zależy m.in. czy nasza skóra będzie jędrna, elastyczna, włosy mocne, a paznokcie nie będą się łamały. Nasz organizm to maszyna, wszystko sprawniej działa jeśli jest oczyszczony i nie zakwaszony, warto zadbać w diecie o odpowiednią ilość krzemu, ponieważ działa regenerująco, oczyszcza, działa przeciwgrzybiczo, a także wspomaga prace układu sercowo-naczyniowego.

 Skoro nasze serce działa sprawnie to aktywność fizyczna np. bieganie nie sprawia nam żadnych trudności, krzem uchroni nas przed niechcianymi kontuzjami, ponieważ tkanka łączna to również chrząstki, wiązadła, ścięgna. Chrząstka to pierwsza linia ochronna i amortyzacja połączeń stawowych, a stawy na odpowiednim miejscu otrzymują niektóre wiązadła i ścięgna.za, działa przeciwgrzybiczo, a także wspomaga prace układu sercowo-naczyniowego.

To co suplementować krzem? Nie koniecznie, składniki odżywcze lepiej się wchłaniają z produktów naturalnych, a przy okazji można smacznie zjeść. Zacznij dzień od jednego z lepszych źródeł krzemu czyli kaszy jaglanej, szukaj go też w pełnoziarnistych produktach, owsie i warzywach(m.in.biała cebula, kapusta, rzodkiewki, ogórki).

Z kaszy jaglanej można przygotowywać ciekawe dania, jak bananowe ciasto z kaszy jaglanej z ananasem (na zdjęciu).