Serniczek na zimno z maślanki z malinami

Serniczek na zimno z maślanki z malinami

Uwielbiam ceramikę, może ta nowoczesna biała i prosta ma swój urok, ale dla mnie ta ręcznie malowana to historia. Talerz ręcznie malowany z Holandii, ze stoiska z starociami dostanie w moim domu drugie życie. Na nim serniczek z malinami. Serniczek miał być z mascarpone, a jest na maślance. W sklepie nie było serka, a ja jestem daleka od zwiedzania kolejnych sklepów w celach poszukiwawczych. Robota czeka.

Trawienie zaczyna się w głowie, a wszyscy pacjenci z SIBO, ZJD mimo iż wiedzą, że powinni jeść wolno, to jedzą szybko. No dobrze, może jedna na 20 osób zgłasza, że RZECZYWIŚCIE je wolno. Chorzy w ogóle nie myślą o jedzeniu przed posiłkiem, a jest to ważne, aby rozpocząć wydzielanie śliny, soków żołądkowych i innych enzymów. Nie wierzysz? Zamknij oczy i pomyśl o swoim ulubionym daniu lub o cytrynie. Poszukiwania MOŻLIWOŚĆI DOKWASZANIA ŻOŁĄDKA często można zakończyć na tym naturalnym i fizjologicznym procesie. Oczywiście prostsze jest łyknięcie kapsułki, która jest polecana na forach, a wystarczyła by lektura książki do biologii (za moich czasów klasa ósma). Kapsułka w rzeczywistości mało co daje, zwłaszcza gdy jest zarejestrowana jako suplement diety, bo nawet jeśli zwiększy wydzielanie soków żołądkowych to co z śliną? Od niej zaczyna się proces trawienia. Jedz ładnie, na ładnych talerzach, zwłaszcza gdy masz ten komfort i pracujesz w domu. Nie używaj wymówki „nie mam czasu” tylko nim mądrze zarządzaj. Świat nie przestanie się kręcić, jeśli ty na swój posiłek poświęcisz 10 minut. Naprawdę. Jedząc spokojnie i patrząc na jedzenie czujesz sytość, a nie męczące wieczne ssanie.

Serniczek z maślanką i malinami. Maliny rozdrabniam widelcem. Żelatynę rozpuszczam we wrzącej wodzie. Mieszam maślankę, maliny i żelatynę, wykładam do naczynia żaroodpornego wysmarowanej masłem i odstawiam do lodówki do stężenia masy. Idealne na śniadanie lub podwieczorek.