Drugie śniadania – pdf do pobrania

„Drugie śniadania dla dużego i małego” plik do pobrania przygotowałam, aby zaproponować Ci coś innego zamiast tradycyjnej kanapki. Drugie śniadanie to ważny posiłek, dlaczego? Dobry początek dnia tj.1 i 2 śniadanie to stabilniejszy poziom cukru we krwi w ciągu całego dnia, a dzięki temu unikniesz podjadania popołudniu i wieczorami.

Co zyskasz jedząc duże drugie śniadania: bardziej płaski brzuch, mniejsze wzdęcia – co jest bardzo istotne zwłaszcza dla pacjentów z zespołem jelita drażliwego, lepszy sen, lepszy poranek kolejnego dnia, łatwiej będzie Ci poskromić apetyt na słodycze, lepsza koncentracja Dużego w pracy i Małego w szkole, jednym słowem inwestując czas zyskujesz zdrowie.

Co najczęściej pojawia się na 2 śniadanie w dzienniczkach żywieniowych, który przynoszą pacjenci na pierwszą konsultacje: kanapka z szynką, kanapka z serem, drożdżówka, baton, kawa z cukrem, kawa z mlekiem, rogalik, koktajl, sam owoc, nic, nic, nic, w ogóle nie ma takiego posiłku, jest posiłek pod nazwą przekąska (a tych przekrasek w  ciągu dnia jest 4-7), ciasto imieninowo-urodzinowe. Skutek – możecie być pewni, że numerem jeden jest nadwaga i otyłość lub trudności w redukcji masy ciała, nawet jak mało jesz, co z tego, że rano jesz mało, jak nadrabiasz wieczorami??? Zachęcam Ciebie do tego by od rana jeść dużo, a zdecydowanie zmniejszyć ilość podjadania/przekąsek/słodyczy/częstotliwości jedzenia popołudniami i wieczorami. Fakt, że poświęcisz trochę więcej czasu na przygotowanie posiłku, ale zaproponowane posiłki możesz śmiało zjeść też na kolację lub na 1 śniadanie, a  tylko mniejszą cześć zostawić na 2 śniadanie lub podwieczorek. 

A więc zapraszam do testowania i życzę smacznego 🙂

Pobierz dokument:

Drugie śniadanie dla dużeo i małego dietetykwkrakowie.pl MonikaBigoś

pobierz też koktajle zdrowia